Ak vás šokovali správy z Maďarska a mysleli ste si, že horšie to už nemôže byť, opak je pravdou. Ghana je suverénnym víťazom homofóbnej olympiády, na ktorú sme boli pozvaní bez nášho súhlasu. V Ghane bol predstavený návrh zákona označený ako najhomofóbnejší dokument, ktorý kedy uzrel svetlo sveta. V prípade jeho schválenia bude queer ľuďom hroziť až desať rokov väzenia.

Poď na Dúhy! Zaregistruj sa na najväčšiu LGBT+ sociálnu sieť na Slovensku!
Viac informácií →

Zdroj: theguardian.com

Sexuálne vzťahy osôb rovnakého pohlavia sú v Ghane už dávno nezákonné a hrozí za ne trest odňatia slobody až na tri roky. Nový zákon však bude kriminalizovať všetko – od sexuálnych hračiek cez lekársku starostlivosť pre trans osoby až po LGBT+ podporovateľov.

Za podporu LGBT+ komunity 3-5 rokov väzenia

Tento zákon, známy ako „Návrh zákona o korektných ľudských sexuálnych právach a ghanských rodinných hodnotách 2021“, bol pomenovaný podľa Národnej koalície pre korektné ľudské práva a rodinné hodnoty, jednej z najhroznejších ghanských anti-LGBT+ skupín.

Návrh zákona cirkuluje online. Na twitteri ho napríklad zverejnila organizácia Ractify Ghana.

Podľa tohto zákona hrozí LGBT+ ľuďom, aktivistom, ktorí bojujú za práva LGBT+ menšiny, alebo podporovateľom LGBT+ komunity trest odňatia slobody na tri až päť rokov, čo by z týchto aktivít spravilo zločiny druhého stupňa.

Legislatíva ďalej kriminalizuje každého, kto poskytne lekársku starostlivosť transrodovým osobám a kto sa podrobí chirurgickým zákrokom na zmenu pohlavia. Tu tiež hrozí trest odňatia slobody na tri až päť rokov.

Ghana hovorí stop prejavom lásky a náklonnosti na verejnosti

Páry rovnakého pohlavia, ktoré sa budú na verejnosti držať za ruky, môžu čeliť trestu odňatia slobody na 6 mesiacov až 1 rok. Toto vyplýva zo zákazu verejného prejavu lásky“ medzi pármi rovnakého pohlavia alebo medzi heterosexuálnymi pármi, v ktorom aspoň jedna osoba podstúpila zmenu pohlavia. Okrem držania sa za ruky sa za priestupok považuje aj držanie sa okolo krku alebo pusa na líce.

Sexuálne hračky by sa podľa tohto zákona stali nezákonnými, rovnako tak aj orálny a análny sex. Tento zákaz sa týka všetkých ľudí, nie len LGBT+ komunity.

Zdroj: YouTube – LGBT Rights Ghana
Alex Donkor – LGBT aktivista – v rozhovore pre LGBT Rights Ghana

„Homosexualita nie je ľudské právo“

Zákon zakazuje akúkoľvek LGBT+ propagandu:

  • zmienky LGBT+ problémov/otázok v akejkoľvek forme na sociálnych médiách, v novinách alebo vo filme
  • propagáciu sympatií k LGBT+ ľuďom
  • poskytovanie pomoci, služieb alebo financovania pre LGBT+ ľudí alebo skupiny
  • výučba detí o existencii queer ľudí

Za priestupky týkajúce sa LGBT+ propagandy hrozí trest odňatia slobody až na desať rokov.

V marci 2021 Samuel Nartey George a sedem ďalších poslancov oznámili, že prinesú návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať propagáciu LGBT+ práv. Až do 23.07.2021, kedy unikli detaily tohto zákona online, nikomu nebolo známe, čo tento zákon prinesie.

Zdroj: Twitter – Sam George

Samuel Nartey George napísal na svojom Twitter účte, že je ohromený obrovskou podporou, ktorá sa mu dostáva. Podľa jeho slov „homosexualita NIE JE ľudské právo.“

Zdroje:

TItulný obrázok: theguardian.com

Text: pinknews.com, gaytimes.com

Podporte magazín nákupom v Dúhovom obchode

Pridaj sa do nášho tímu!
Baví ťa písať? Chceš mať svoj článok u nás na magazíne? Ozvi sa nám!
Napiš na magazin@duhy.sk →