Americká herečka Niecy Nash a jej manželka Jessica Betts sa objavili na obálke najnovšieho čísla magazínu Essence. Ide tak o historicky prvý pár rovnakého pohlavia, ktorému bola venovaná titulná strana.

Poď na Dúhy! Zaregistruj sa na najväčšiu LGBT+ sociálnu sieť na Slovensku!
Viac informácií →

Zdroj: Essence

Od svojho prvého vydania v máji 1970 má magazín dosah a vplyv najmä na afroamerické ženy. Mesačník pokrýva rôzne témy ako je móda, krása, zábava či kultúra.

Pár ponúkol magazínu rozhovor, v ktorom sa zdôverili o svojom manželstve. Uviedli, že najskôr išlo iba o kamarátstvo, no neskôr prerástlo do vzťahu a následne do manželstva. Báli sa, ako bude reagovať verejnosť. Zo začiatku, po zverejnení svadobnej fotografie na sociálnych sieťach, sa ľudia domnievali, že Niecy nakrúca nový film alebo robí promo pre nejakú značku.

Niecy v rozhovore opísala svoje pocity z obdobia, keď sa do Jessicy zamilovala:

„Najmenej podstatné je pre mňa pohlavie. To, čo ma lákalo a stále priťahuje, je Jessicina duša. Je to najkrajšia osobnosť, akú som kedy v živote stretla. Teraz si neviem predstaviť, ako by som bez nej žila.“

Zdroje:

Titulný obrázok: Two Bees TV

Text: NBC News, Essence

Napíš článok a pošleme ti darček!
Baví ťa písať a chceš mať svoj článok u nás na magazíne? Zapoj sa – napíš článok a ak ho uverejníme, pošleme ti darček od nášho občianskeho združenia!
Viac informácií →